• cs
  • en
  • de

Okolí hotelu Zimní Stadion Mladá Boleslav

Hotel je součástí areálu Zimního stadionu, který je situován do Viničné ulice. Nachází se nedaleko ulice Pražské, která je hlavním příjezdem do Mladé Boleslavi ze směru od Prahy. Jen za pár minut chůze od hotelu se dostanete na Staroměstské náměstí s množstvím restaurací, kaváren, barů a obchodů, ale také do parku Štěpánka se spoustu cestiček a hezkých zákoutí pro odpočinek.

Město Mladá Boleslav se může pochlubit bohatou historií, kterou zde připomíná celá řada památek. Mezi nejcennější z nich patří gotický hrad, přestavěný na renesanční zámek, který se tyčí na skalním hrotu nad soutokem Jizery a Klenice. Hrad je v současnosti sídlem Muzea Mladoboleslavska. Za návštěvu jistě stojí také sousední palác Templ, kde se rovněž nachází moderně řešené muzeum s hernou pro děti.

Město je proslulé nejen svými památkami, ale zejména automobilkou značky Škoda, která nahradila původní označení firemních výrobků továrny Laurin a Klement a dnes je součástí nadnárodního koncernu Volkswagen. S historií a současností této světově známé automobilky Vás seznámí Škoda auto Muzeum.

Na své si v Mladé Boleslavi samozřejmě přijdou i vyznavači sportovního vyžití a relaxace. K dispozici jsou zde tenisové kurty, sportovní hala, městské koupaliště, plavecký bazén, golf a další sportovní a relaxační zařízení.

Hotel Zimní Stadion je také skvělým výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku po značených trasách a také pro výlety za historickými a přírodními krásami v okolí. Mezi vyhledávané výletní cíle patří CHKO Český ráj (hrad Trosky, Kost, Valdštejn, Hrubý Rohozec, zámky Humprecht a Sychrov, Prachovské skály), CHKO Kokořínsko (hrad Kokořín, hrad Houska) a Máchovo jezero. 

Hotel Zimní stadion v Mladé Boleslavi hodnocení